Vazon Triathlon-ANA LEAF FOUNDATION RACE 3

Name   Cat Race No Swim Pos Swim Time Bike Pos Bike & T1 Run Pos Run & T2 Total Time
1 James Travers   Male 25 3 08:56 1 0:33:10 1 00:18:36 01:00:42
2 Bob Guilbert   Male 10 1 08:25 2 0:36:26 3 00:19:34 01:04:25
3 Luke Walton   Male 101 5 09:48 4 0:37:46 2 00:19:02 01:06:36
4 Martin Chapman   Male 36 4 08:57 5 0:37:47 4 00:20:34 01:07:18
5 Richard Stapley   Male 51 8 10:34 6 0:37:56 6 00:22:10 01:10:40
6 Tom Stapley   Junior 114 11 11:11 25 0:46:37 0 00:14:08 01:11:56
7 Angus Findlay   M Novice 8 2 08:52 12 0:40:33 7 00:22:34 01:11:59
8 Mike Dean   Male 41 10 11:10 7 0:38:22 10 00:23:04 01:12:36
9 Andy Cameron   M Novice 7 7 10:28 8 0:39:21 12 00:23:09 01:12:58
10 Steve Smith   Male 61 13 11:29 10 0:39:47 8 00:22:52 01:14:08
11 Ben Duggan   M Novice 9 6 10:19 14 0:40:59 11 00:23:07 01:14:25
12 Amy Critchlow   F Novice 113 9 10:36 18 0:41:40 16 00:23:41 01:15:57
13 Tim Wyatt   Male 102 15 12:01 15 0:41:13 9 00:23:03 01:16:17
14 Chris Perkins   M Novice 82 20 13:00 16 0:41:14 15 00:23:34 01:17:48
15 Simon Little   Male 81 17 12:21 19 0:42:16 13 00:23:20 01:17:57
16 Dave Hockey   M Novice 19 21 13:07 17 0:41:28 14 00:23:30 01:18:05
17 Andrew Godfrey   M Novice 120 24 13:15 11 0:40:07 25 00:25:17 01:18:39
18 Magda Puzio   F Novice 34 14 11:34 21 0:43:42 18 00:24:03 01:19:19
19 Nick Mann   M Novice 44 25 13:22 20 0:42:17 19 00:24:06 01:19:45
20 Martin Wilson   M Novice 83 28 13:30 13 0:40:34 27 00:25:59 01:20:03
21 Neil Lunn   M Novice 122 33 16:35 9 0:39:27 22 00:24:25 01:20:27
22 Rob Jennings   M Novice 138 12 11:18 26 0:47:16 17 00:23:59 01:22:33
23 Dominic Ash   Novice 146 27 13:28 22 0:45:02 24 00:25:07 01:23:37
24 Divon Crouse   M Novice 86 22 13:07 28 0:47:42 21 00:24:09 01:24:58
25 Martin Dean   M Novice 38 23 13:11 23 0:45:43 28 00:26:54 01:25:48
26 Laura McCarthy   F Novice 123 31 16:10 24 0:46:06 20 00:24:07 01:26:23
27 Paul Patterson   Male 107 29 14:34 27 0:47:35 23 00:24:40 01:26:49
28 Laura Quayle   F Novice 92 18 12:36 30 0:48:24 26 00:25:52 01:26:52
29 Mike Doyle   0 136 34 00:16:49 32 0:49:56 5 00:21:38 01:28:23
30 Simon Burdet   Novice 139 26 13:27 29 0:48:09 29 00:27:09 01:28:45
31 Daisy Travers   F Novice 105 32 16:12 31 0:49:17 30 00:30:09 01:35:38
32 Carol-Anne Stapley   Female 12 30 15:26 33 0:51:07 31 00:30:58 01:37:31
33 Jon Osborne   Male 30 19 12:51 3 0:37:29 32 DNF DNF
34 Tom Tongs   M Novice 137 16 12:10 34 DNF 33 DNF DNF
  Note:Tom Stapley is a junior who ran half distance and therefore had the quickest run time, for correct total times the run has been ordered from 0

Club Sponsorship

Ana Leaf Foundation

CONSTITUTION & LBG

To view the club constitution click here

To download a copy of Guernsey Triathlon Club LBG   

certificate of incorporation click here

To download a copy of Guernsey Triathlon Club LBG 

 memorandum and articles of incorporation click here