sark triathlon

Overall Pos.

Category Pos.

Name

Swim

T1 + Run

Swim + T1 +Run

T2 + Bike

Total Time

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

1 (M)

Sam de Kooker

00:04:59

47m 57s

00:52:56

34m 23s

01:27:19

 

2

1 (T)

Team Sovereign

00:10:12

47m 15s

00:57:27

34m 34s

01:32:01

 

3

2 (M)

Chris Perkins

00:05:38

52m 4s

00:57:42

37m

01:34:42

 

4

3 (M)

Will Rutherford

00:04:00

46m 11s

00:50:11

00:41:51

01:37:02

*1 swim lap (+5min penalty)

5

2 (T)

Team Bates

00:08:27

54m 33s

01:03:00

38m 18s

01:41:18

 

6

4 (M)

Adam Gibson

00:07:30

57m 14s

01:04:44

37m 56s

01:42:40

 

7

3 (T)

Max, Will & Wayne

00:04:50

56m 41s

01:01:31

41m 25s

01:42:56

 

8

5 (M)

Steve Roussel

00:06:02

50m 50s

00:56:52

46m 58s

01:43:50

 

9

4 (T)

Sark Sprites

00:09:50

1h 1m 46s

01:11:36

33m 43s

01:45:19

 

10

6 (M)

Adam Dorey

00:05:57

52m 44s

00:58:41

47m 15s

01:45:56

 

11

7 (M)

Ben Newell

00:06:49

58m 18s

01:05:07

41m 5s

01:46:12

 

12

8 (M)

Joseph Peree

00:08:12

1h 2m

01:10:12

36m 59s

01:47:11

 

13

1 (W)

Jenny Keeping

00:05:35

55m 38s

01:01:13

47m 20s

01:48:33

 

14

8 (M)

Pablo Hadden-Wight

00:06:50

58m 21s

01:05:11

43m 32s

01:48:43

 

15

2 (W)

Verone Lancaster

00:08:32

1h 2m 12s

01:10:44

42m 51s

01:53:35

 

16

5 (T)

SCS Tri-ers

00:05:27

58m 52s

01:04:19

49m 22s

01:53:41

 

17

3 (W)

Charlotte Scherders

00:08:57

1h 1m 45s

01:10:42

46m 24s

01:57:06

 

18

4 (W)

Sally Rochester

00:06:46

1h 4m

01:10:46

46m 55s

01:57:41

 

19

5 (W)

Marta Vila Mola

00:06:13

1h 2m 59s

01:09:12

49m 27s

01:58:39

 

20

10 (M)

Raymond Terry

00:07:59

1h 4m 18s

01:12:17

46m 56s

01:59:13

 

21

6 (W)

Emma Hudson

?

?

01:10:26

49m 11s

01:59:37

 

22

7 (W)

Serena Ace Hopkins

00:05:53

1h 4m 21s

01:10:14

50m 6s

02:00:20

 

23

11 (M)

Richard Beaumont

?

?

?

?

02:00:57

Number covered over?

24

8 (W)

Heidi Smith

00:04:29

1h 1m 46s

01:06:15

00:49:56

02:01:01

*1 swim lap (+5min penalty)

25

9 (W)

Roz Rolls

00:09:28

1h 11m 18s

01:20:46

47m 56s

02:08:42

 

26

10 (W)

Jenni Robinson

00:08:37

1h 22m 4s

01:30:41

47m 12s

02:17:53

 

27

12 (M)

Martin Dorey

00:12:26

1h 20m 56s

01:33:22

48m 31s

02:21:53

 

28

13 (M)

Greg Lydall

00:12:18

1h 26m 3s

01:38:21

48m 32s

02:26:53

 

29

14 (M)

Budgie Burgess

00:10:05

1h 28m 55s

01:39:00

51m 41s

02:30:41

 

30

15 (M)

Ali Galiland

00:09:57

1h 13m 26s

01:23:23

1h 10m 50s

02:34:13

 

 

1 (Jnr)

Josh Thornton

00:04:09

46m 33s

00:50:42

25m 57s

01:16:39

*1.5 bike laps

 

 

Russ Smith

00:05:20

 

 

00:49:56

DNR

 

 

 

Leonie Archer

00:05:22

 

 

 

DNF

 

 

 

Anthony Werkman

00:07:15

 

 

 

DNF

 

Club Sponsorship

Ana Leaf Foundation

CONSTITUTION & LBG

To view the club constitution click here

To download a copy of Guernsey Triathlon Club LBG   

certificate of incorporation click here

To download a copy of Guernsey Triathlon Club LBG 

 memorandum and articles of incorporation click here